Maa
Vaata reisifotosid kaardil.
Salzburgi maastik
Salzburgi mägine maastik.

Pärast Kärnteni külastust liikusime edasi Salzburgi liidumaale. Lõunas ja edelas kulgeb Kärnteni ja Salzburgi liidumaade piir mööda Alpide peaahelikku. Nende mägede ületamiseks kasutasime Großglockneri kõrgalpiteed, mis oli igas mõttes üheks meie reisi kõrgpunktiks. Kui päris aus olla, siis jääb umbes pool sellest teest Kärnteni piiridesse, kuid kuna meie reisiseltskonna jaoks polnud oluline niivõrd administratiivpiir kui kogu kõrgmägedekogemus, siis olen pildid ja muljed koondatud kokku ühele lehele.

Salzburg on Austria liidumaade seas üks väiksemaid nii pindalalt kui rahvaarvult. Siiski, enam kui 7000 km2 pindalaga on see suurem, kui kaks Eesti keskmist maakonda kokku. Inimesi elab siin aga üle 530000 ehk pea sama palju, kui pooles Eestis. Liidumaa on oma nime saanud pealinna Salzburgi järgi, mis on ühtlasi ka piirkonna suurim linn ja turistimeka, seekordse reisi käigus hääletas meie matkagrupp selle turistilõksu aga siiski reisiplaanidest välja. Ajalooliselt oli Salzburg pikka aega, kuni XIX sajandi alguseni, iseseisev riik, mida valitses prints-peapiiskop. Loodus on siin vaheldusrikas, enamasti mägine (see tähendab, et üks mägi vaheldub teisega), leidub nii järvi kui jõgesid. Nagu mujalgi Austrias on ka siin kogu maa kaetud tiheda matkaradade võrguga.

Madalad maikuu mägiõied
Õiteilu mägedest — valge kivirikupuhmas kollase ja sinise (mingi emajuur?) aktsendiga.

Palju aega me Salzburgi liidumaale ei kulutanud. Nagu eespool mainitud, siis Salzburgi linna me ei läinud. Kindlasti väärinuks see vägagi pika ja kireva ajalooga linn lähema tutvuse sõlmimist, kuid lähenes Eestisse ärasõidu päev ning sinnamaani otsustasime võimalikult palju nautida looduslikke vaatamisväärsusi, millest Austrias muidugi puudust ei olnud. Ehk õnnestub kunagi mõne teise reisi raames naasta „Heliseva muusika” maale ja tutvuda ka Mozarti-linnaga. Kokku veetsime sellel liidumaal ööpäeva — ühe öö ja kaks poolikut päeva. Suurima emotsiooni pakkus muidugi Großglockneri kõrgalpitee, lisaks tutvusime järgmisel päeval veel Liechtensteinklammi kanjoniga ja maailma suurima jääkoopaga, enne kui Salzburgi tolmu jalgadelt/ratastelt pühkisime ja Halstatti edasi sõitsime.